GODZINY UDOSTĘPNIANIA KATALOG KONTAKT


AKTUALNOŚCI
PRZEGLĄD PRASY
WYDARZENIA KULTURALNO-EDUKACYJNE
O BIBLIOTECE
NOWOŚCI
ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ!
CZASOPISMA
OFERTA BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ
DOKUMENTY ŻYCIA SPOŁECZNEGO
REGULAMINY
LINKI

 ACADEMICA

     

     Academica 

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza do korzystania z bezpłatnego dostępu do zasobów elektronicznych systemu 

                                                           

ACADEMICA -  to serwis udostępniający zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Każda osoba chcąca skorzystać z usługi musi posiadać kartę biblioteczną, dzięki której zostanie zarejestrowana w systemie Academica. W czytelni Biblioteki Głównej znajduje się terminal, za pomocą którego udostępniane są publikacje chronione prawem autorskim. Zapraszamy do korzystania z nowej oferty.

 

Ogólne zasady korzystania z systemu Academica w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna:

 

1.  Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni       Biblioteki Głównej BPMG.

2.  Rejestracji czytelników do systemu dokonują bibliotekarze w Czytelni.

3.  Rejestracja użytkownika wiąże się ze złożeniem oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem i wyrażeniu zgody na warunki korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni

4.  Po złożeniu oświadczenia i zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe. Przy ich pomocy może logować się do Wypożyczalni Academica na wydzielonym terminalu w Czytelni, a także dokonywać na domowym komputerze rezerwacji wybranych publikacji.

5.  Logowanie odbywa się przy pomocy przydzielonego czytelnikowi loginu oraz hasła.

6.  Przed logowaniem na stronie portalu należy wybrać z listy bibliotek Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.

7.  Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona użytkownikowi, jeżeli nie jest w tym czasie udostępniona lub zarezerwowana przez innego czytelnika.

8.  Rezerwacji publikacji może dokonywać czytelnik lub bibliotekarz poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie academica.edu.pl na wybrane terminy, na najbliższe 14 dni. Zarezerwować można maksymalnie 10 publikacji na 3 dowolnie wybrane dni, w godzinach pracy biblioteki. Jednocześnie korzystać można z 5 publikacji.

9.  Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje, nie ma możliwości pobierania ani drukowania przeglądanych materiałów.

10.          Przeglądanie katalogu publikacji dostępnych w systemie Academica, wyświetlanie opisów         bibliograficznych dokumentów, sprawdzanie dostępności materiałów oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej, dostępne jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji, pod adresem academica.edu.pl

 

 11.Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Regulaminie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica

 

Informacji o zasadach korzystania z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej BN

 udzielają również pracownicy Czytelni Biblioteki Głównej, (nr tel. 426-18-44)